Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Черговий сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» відбувся у Борщівській ДПІ

, опубліковано 30 жовтня 2023 о 14:01

Нещодавно начальник Борщівської  ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області Богдан Боднарук провів сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо порядку визначення розрахункової суми мінімального податкового зобов’язання, питання застосування та порядок реєстрації РРО/ПРРО.

Під час телефонної розмови платники запитували про особливості порядку застосування окремих норм Закону України від 30 листопада 2021 року №1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» стосовно нарахування та сплати мінімального податкового зобов’язання (МПЗ).

Платниками МПЗ є резиденти, які володіють та/або користуються (орендують (суборендують), на умовах емфітевзису, постійно користуються) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь (п.п. 162.1.1 прим. 1п. 162.1 ст162ПКУ).

Підпунктом 170.14.3 п.170.14 ст.170ПКУ встановлено, що визначення загального МПЗ фізичними особами, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, здійснюється контролюючими органами за податковою адресою таких осіб до 1 липня року, наступного за звітним.

Також посадовець наголосив, що платники податку до бюджету сплачують лише позитивне значення різниці між сумою загального МПЗ та сумою сплачених протягом податкового (звітного) року податків, зборів, платежів, пов’язаних з виробництвом та реалізацією власної сільськогосподарської продукції та/або з власністю та/або користуванням (орендою, суборендою, емфітевзисом, постійним користуванням) земельними ділянками, віднесеними до сільськогосподарських угідь. 

Також платників цікавили питання щодо основних норм Закону України від 30 червня 2023 року №3219-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану». 

Богдан Боднарук звернув увагу платників на законодавчі норми, які регулюють питання застосування РРО/ПРРО та порядок реєстрації РРО/ПРРО, на поновленні відповідальності за порушення вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». 

Спілкуючись з платниками, податківець нагадав про електронні сервіси ДПС, комунікаційну податкову платформу та мобільний за стосунок «Моя податкова».