Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Актуальні питання оподаткування – на «гарячій лінії» в Тернопільській ДПІ

, опубліковано 30 жовтня 2023 о 14:02

Нещодавно начальник Тернопільської ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області Володимиром Гузенков провів для платників податків сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо новацій в оподаткуванні. 

Так, чимало питань від платників стосувалися особливостей застосування програмного РРО та обліку готівкових операцій.

У ході телефонної розмови посадовець наголосив суб’єктам господарювання, що застосування РРО чи ПРРО є обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, окрім спрощенців першої групи. 

Посадовець проінформував, що програмний РРО має беззаперечні переваги перед класичним, оскільки дозволяє використовувати безкоштовне програмне рішення від ДПС (ПРРО), яке забезпечує функціональні можливості, що відповідають вимогам Закону України від 06 липня 1995 року № 265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (зі змінами). 

Також додзвонювачів цікавили питання щодо нарахування і сплати фізичними особами мінімального податкового зобов’язання та отримання податкової знижки громадянами в рамках кампанії декларування доходів громадян. Були запитання й стосовно пільг в оподаткуванні виплат благодійної допомоги внутрішньо переміщеним особам.

Кожному платнику податків, який зателефонував на «гарячу лінію», було надано вичерпне роз’яснення у межах чинного законодавства.