Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про новації податкового законодавства – під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія»

, опубліковано 07 березня 2023 о 15:53

Нещодавно в Гусятинській  ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області проведено  сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему: «Новації податкового законодавства». На запитання платників податків Гусятинщини відповідала начальниця ДПІ  Ольга Біленька. 

Під час  «гарячої лінії» платникам податків податківця звернула увагу, що у 2023 році платники  мають застосовувати нові форми податкових декларацій: з податку на прибуток  підприємств, про майновий стан і доходи, плати на землю, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Ольга Біленька нагадала, що з 1 січня 2023 року розпочалась кампанія декларування громадянами доходів, отриманих протягом 2022 року, та зазначила випадки, в яких подання декларації про майновий стан і доходи є обов’язковим. Також на офіційному вебпорталі ДПС у Електронному кабінеті у розділі «ЕК для громадян» працює електронний сервіс «Декларація про майновий стан і доходи». За допомогою цього сервісу можна заповнити декларацію  та надіслати її до контролюючого органу в електронному вигляді.

Під час годинного спілкування платників також цікавило питання мінімального податкового зобов’язання: хто буде сплачувати, та на підставі яких даних будуть нараховувати податок; плата за землю; податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки; право громадян на податкову знижку.