Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

У Збаразькій ДПІ платникам допомагають із поданням декларації

, опубліковано 01 березня 2023 о 14:44

Фахівцями Збаразької ДПІ ГУ ДПС у Тернопільській області на постійній основі проводиться роз’яснювальна робота серед платників податків щодо подання електронної звітності та надається практична, індивідуальна допомога платникам податків, які звернулися до податкової інспекції для подачі звітності за допомогою Електронного кабінету. Нещодавно СДІ Збаразької ДПІ ГУ ДПС у Тернопільській області Катерина Котяш взяла участь у зустрічі-тренінгу із платниками податків. Такі заходи регулярно проводяться Збаразькою ДПІ та є майданчиком для обговорення проблемних питань платників податків та пошуку шляхів їх вирішення.

Зокрема, в ході зустрічі, говорили про кампанію декларування доходів громадян, адже окремі категорії фізичних осіб зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан та доходи. До них відносяться, у тому числі, фізичні особи, які здавали в оренду власне нерухоме майно минулого року. Катерина Котяш відмітила, що якщо орендодавець, який надає послуги оренди, не є фізичною особою-підприємцем, він зобов’язаний подати податкову декларацію про майновий стан і доходи за місцем податкової адреси (реєстрації) чи онлайн з використанням електронного підпису.

Також зауважила, що  кожен із декларантів має право отримати у Центрі обслуговування платників за місцем свого проживання безоплатну консультацію щодо порядку заповнення декларації та допомогу в її заповненні. Разом з тим зазначила, що задекларувати доходи, отримані 2022 року, необхідно до 1 травня 2023 року. Суму податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб та військового збору, зазначену у річній податковій декларації, такі особи мають сплатити до 1 серпня 2023 року.

Декларування доходів – це особистий внесок кожного українця у фінансову підтримку держави, забезпечення її обороноздатності.