Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про особливості декларування доходів громадян та інші питання податкового законодавства йшлося під час «гарячої лінії» у Підволочиську

, опубліковано 28 лютого 2023 о 11:02

Днями у Підволочиській ДПІ ГУ ДПС у Тернопільській області проведено телефонну «гарячу лінію» на тему: «Особливості деклараційної кампанії – 2023». На запитання платників податків відповідав начальник Підволочиської ДПІ Олег Нагірний.

Найбільша кількість питань стосувалися декларування доходів, отриманих у 2022 році, а також визначення та розрахунку мінімального податкового зобов’язання (МПЗ) для суб’єктів господарування  та фізичних осіб, оскільки у 2023 році власники або користувачі земельних ділянок вперше сплачуватимуть МПЗ за свої  земельні ділянки (паї) сільськогосподарського призначення.

Так, додзвонювачі цікавилися: хто має сплачувати МПЗ, з яких земельних ділянок МПЗ не сплачується, як розраховується МПЗ та як визначити суми сплачених податків та суми витрат, які повинні бути враховані при обчисленні МПЗ.

Також платники цікавилися основними випадками подання податкової декларації про майновий стан і доходи, строки подання  та граничні строки сплати податкових зобов’язань, визначених у податковій декларації про майновий стан і доходи.

Олег Нагірний інформував платників  про  проведення кампанії декларування доходів громадян, отриманих у 2022 році: хто обов’язаний подати декларацію, а хто може скористатися правом на податкову знижку; як правильно задекларувати іноземні доходи, а також доходи від репетиторської діяльності, чи змінилася форма податкової декларації тощо.