Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про порядок реєстрації та перереєстрації РРО та/або ПРРО розповіли під час «гарячої лінії» у Кременці

, опубліковано 01 серпня 2022 о 11:19

Нещодавно у Кременецькій ДПІ ГУ ДПС у Тернопільській області проведено сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія». Спілкуючись з платниками податку, начальник Кременецької ДПІ Ярослав Міщук розповів про новації у сфері готівкового обігу для платників єдиного податку II-IV груп, згідно з якими з 1 січня 2022 року застосування реєстраторів розрахункових операцій стало обов’язковим при проведенні готівкових розрахунків.

Начальник інспекції детально розповів про порядок реєстрації та перереєстрації РРО. Найбільше запитань було щодо порядку ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку.

Посадовець звернув увагу платників, що Наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 року №496 затверджено Порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, який набрав чинності з 26.11.2021 року. Порядок визначає правила ведення обліку товарних запасів та поширюється на фізичних осіб-підприємців, у тому числі платників єдиного податку, які відповідно до Закону «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зобов’язані вести облік товарних запасів та здійснювати продаж лише тих товарів, що відображені в такому обліку.

Також у ході розмови керівник інспекції нагадав, що фізичні особи-підприємці-платники єдиного податку 1 групи не зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО та вести облік товарних запасів.

Крім того, Ярослав Міщук звернув увагу на відповідальність, яка передбачена за незастосування РРО та/або ПРРО платниками податків під час проведення розрахункових операцій, відповів на питання, пов’язані з порядком заповнення та подання заяви про реєстрацію ПРРО за формою №1-ПРРО, завантаженого програмного забезпечення «Програмний реєстратор розрахункових операцій».

Також посадовець наголосив, що 1 вересня 2022 року завершується термін одноразового добровільного декларування, та відповів на запитання, що виникали з даного питання.