Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

У Бережанах відбувся тренінг для платників

, опубліковано 18 січня 2022 о 11:30

Про основні аспекти застосування реєстраторів розрахункових операцій та новації в податковому законодавстві йшлося під час тренінгу, який відбувся у Бережанській ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області.

Платникам роз’яснено, що з 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки .

Відповідно до вимог п. 296.10 ст. 296 Податкового кодексу України реєстратори розрахункових операцій або ПРРО не мають застосовувати платники єдиного податку першої групи.

Також під час тренінгу було надано інформацію про розмір штрафних санкцій за здійснення діяльності без застосування РРО.

Організатори тренінгу окремо зупинилися на питаннях можливості незастосування РРО/ПРРО в селі, а також на необхідності ведення обліку товарних запасів суб’єктів господарювання, що здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту; реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення; реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

На завершення заходу підприємців заохочували не зволікати з реєстрацією РРО чи програмного РРО у контролюючих органах з метою дотримання вимог чинного законодавства України.

Присутнім також нагадали про те, що триває компанія податкової амністії і з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року вони можуть добровільно легалізувати неоподатковані доходи.