Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

У Підволочиській ДПІ провели «круглий стіл» із актуальних питань податкового законодавства

, опубліковано 18 листопада 2021 о 16:04

У приміщенні Центру обслуговування платників Підволочиської ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області був проведений «круглий стіл» із платниками податків. Основна тема, яка активно обговорювалася, – застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

Головний державний інспектор Тернопільського відділу податків і зборів з фізичних осіб та проведення камеральних перевірок управління податкового адміністрування фізичних осіб Ольга Мондляк роз’яснила переваги застосування касової техніки приватними підприємцями та ризики провадження діяльності без РРО, коли це законодавчо обумовлено.

Актуальність даного питання визначена тим, що відповідно до Закону України №1017-IX з 1 січня 2022 року майже всі фізичні особи – підприємці, які здійснюють розрахункові операції, будуть зобов’язані застосовувати РРО/ПРРО, незалежно від видів діяльності та обсягу доходів. Винятком є ті, хто перебуває на першій групі спрощеної системи оподаткування, не має найманих працівників і здійснюють роздрібну торгівлю за готівку на ринках.

Водночас передбачено, що з 1 січня 2021 року до 1 січня 2022 року РРО та/або ПРРО не застосовуються платниками єдиного податку другої-четвертої груп (фізичними особами – підприємцями), обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує обсягу доходу, що не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності, крім тих, які здійснюють:

- реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізацію лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізацію ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

У ході заходу лектор дала відповіді на актуальні питання щодо реєстрації РРО/ПРРО, особливостей реквізитів розрахункових документів. Ольга Мондяк також нагадала про можливість легалізації неоподаткованих доходів у рамках податкової амністії та запросила бажаючих скористатися податковою знижкою подати декларації про майновий стан і доходи до кінця року за 2020 рік. Інспекторка закликала платників своєчасно розраховуватися з бюджетами, аби не допустити формування податкового боргу.