Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Гусятинська ДПІ: про одноразове добровільне декларування – під час зустрічі з платниками податків

опубліковано 17 листопада 2021 о 16:00

У рамках проведення інформаційно-роз’яснювальної кампанії з одноразового (спеціального) добровільного декларування у Гусятинській ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області начальниця інспекції Ольга Біленька провела зустріч з платниками податків.

Під час зустрічі платникам розповіли про деталі декларування доходів у рамках податкової амністії. Так, Ольга Біленька роз’яснила, хто може скористатися правом, які ставки збору та як, у які терміни необхідно подати декларацію.

Очільниця податкової інспекції звернула увагу присутніх на те, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі. «Одноразове декларування – добровільне подання декларації, в якій вказуються наявні у фізичної особи активи, що були отримані/придбані, а податки не сплачені», – констатувала О. Біленька.

Вона додала, що для того, аби задекларувати готівку, декларант має розмістити кошти в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах та поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації.

Також присутні дізналися, що декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів та сплати збору.

Під час зустрічі посадовиця звернула увагу й на інші новації податкового законодавства, зокрема, застосування РРО/ПРРО платниками єдиного податку другої-четвертої груп з 1 січня 2022 року.

На завершення заходу платникам надано вичерпні відповіді на поставлені питання щодо тематики зустрічі.