Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

В Гусятинській ДПІ з’ясовували деталі податкової амністії на «гарячій лінії»

, опубліковано 12 жовтня 2021 о 14:06

Деталі Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету” обговорювали на”гарячій лінії”у Гусятинській ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області .

На запитання платників податків відповідала начальник Гусятинської ДПІ ГУ ДПС в Тернопільській області Ольга Біленька.

Пропонуємо перелік питань, які цікавили додзвонювачів під час сеансу телефонного зв’язку “гаряча лінія”, та відповіді на них.

Питання: Яка ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Ольга Біленька: Сума збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування щодо задекларованих об’єктів визначається шляхом застосування до бази для нарахування збору з  одноразового (спеціального) добровільного декларування таких ставок:

5 відсотків: щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні з дотриманням вимог законодавства щодо розміщення коштів в національній та іноземній валютах у готівковій формі та/або банківських металах на поточних рахунках із спеціальним режимом використання в банках України.

У цілях одноразового (спеціального) добровільного декларування для застосування 5 відсотків ставки збору на дату подання декларації кошти декларанта в національній та іноземній валютах, банківських металах мають бути розміщені на рахунках у банках України. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 6 відсотків із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

9 відсотків: щодо валютних цінностей, розміщених на рахунках в іноземних банках або які зберігаються в іноземних фінансових установах та інших об’єктів, які можна декларувати, проте розміщені вони за кордоном;

У цілях одноразового (спеціального) добровільного декларування для застосування 9 відсотків ставки збору кошти декларанта в іноземній валюті на дату подання такої декларації мають бути розміщені на рахунках у банках та/або інших фінансових установах за кордоном.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 11,5 відсотка із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Тимчасово з 1 вересня 2021 року по 1 березня 2022 року ставка збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування, застосовується у розмірі 7 відсотків.

Як альтернативу платник податків може обрати ставку 9,5 відсотка із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

2,5 відсотка щодо номінальної вартості державних облігацій України з терміном обігу більше ніж 365 днів без права дострокового погашення, придбаних декларантом у період з 1 вересня 2021 року до 31 серпня 2022 року до подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації. Як альтернативу платник податків може обрати ставку 3 відсотки із сплатою податкового зобов’язання трьома рівними частинами щорічно.

Питання: У який термін необхідно сплатити збір з одноразового (спеціального) добровільного декларування?

Ольга Біленька: Сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування здійснюється декларантом протягом 30 календарних днів з дати подання декларації.

У разі вибору декларантом у межах одноразовового (спеціального) добровільного декларування ставки збору, що передбачає сплату такого платежу трьома рівними частинами, сплата збору здійснюється декларантом: першого платежу – протягом 30 календарних днів з дати подання декларації; другого платежу – до 1 листопада 2023 року; третього платежу – до 1 листопада 2024року.

Питання. Впродовж якого періоду триває одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

Ольга Біленька: Відповідно до абзацу другого п. 1 підрозд. 9 прим. 4 розд. ХХ “Перехідні положення” ПКУ одноразове (спеціальне) добровільне декларування проводиться з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року.

Питання. Платник податків  має у власності нерухоме майно, яке було придбано за рахунок коштів, з яких були сплачені усі податки та збори. Чи підлягає таке майно одноразовому (спеціальному) добровільному декларуванню ?

Ольга Біленька: Якщо фізична особа має у власності нерухоме майно, яке було придбано за рахунок коштів, з яких були сплачені усі податки та збору, передбачені нормами чинного законодавства, то подавати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію такій особі не потрібно.