Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про податкові новації – під час зустрічі з громадськістю

, опубліковано 07 жовтня 2021 о 09:20

У Заліщицькій ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області проведено зустріч з актуальних змін податкового законодавства, зокрема щодо одноразового (спеціального) добровільного декларування. Основним спікером був начальник Заліщицької ДПІ Ігор Глухманюк.

Посадовець зазначив, що з 1 вересня 2021 року громадяни мають право задекларувати свої активи, з яких не були сплачені податки, і так легалізувати їх.

«Декларація подається виключно в електронному вигляді з 1 вересня 2021 року до 1 вересня 2022 року через Електронний кабінет платника з накладанням кваліфікованого електронного підпису», – наголосив він. Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи-резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але були ними на момент отримання об’єктів декларування чи на момент нарахування доходів, за рахунок яких були отримані об’єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків.

Ігор Глухманюк наголосив, що подати нову звітну декларацію декларант має право у випадках уточнення інформації, зазначеної у попередньо поданій Декларації, виключно шляхом подання нової Декларації у період проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Учасникам зібрання розповіли про перелік активів, щодо яких не здійснюються нарахування та сплата збору з одноразового (спеціального) добровільного декларування.

Ігор Глухманюк акцентував увагу присутніх, що подача одноразової (спеціальної) добровільної декларації  є правом, а не обов’язком фізичної особи. Він також наголосив, що декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової відповідальності у випадку декларування таких активів.

Наприкінці заходу учасникам зустрічі надано відповіді на запитання та рекомендовано долучитися до інформаційних ресурсів.