Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Місцеві податки і збори обговорили з представниками тероб’єднань

, опубліковано 12 липня 2021 о 15:43

Нещодавно начальник Зборівської ДПІ Олег Берестецький взяв участь у роботі бюджетної комісії Озернянської ОТГ. Основними питаннями, які обговорювалися на комісії, що відбулася напередодні сесії, були розгляд та обговорення проектів рішень щодо встановлення місцевих податків та зборів на 2021 рік.

Олег Берестецький пояснив повноваження рад об'єднаних територіальних громад щодо встановлення ставок місцевих податків і зборів, визначені статтею 12 Податкового кодексу України.

Зокрема зазначив, що Ради у межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів та податкових пільг зі сплати місцевих податків і зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду, в якому планується застосовування встановлюваних місцевих податків та/або зборів, та про внесення змін до таких рішень. При прийнятті рішення про встановлення місцевих податків та зборів обов'язково визначаються об'єкт оподаткування, розмір ставки, база оподаткування тощо.

Крім того, радами встановлюються податкові пільги зі сплати місцевих податків та зборів. Не дозволяється встановлювати індивідуальні пільгові ставки місцевих податків та зборів для окремих юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців і фізичних осіб або звільняти їх від сплати таких податків та зборів.

         Ради мають прийняти рішення про встановлення на 2022 рік ставок місцевих податків і зборів до 15 липня 2021 року.

Якщо раніше прийняті рішення не визначали терміни їх дії, такі рішення є чинним до прийняття нових рішень.

Рішення про встановлення місцевих податків та/або зборів на 2022 рік має бути офіційно оприлюднене відповідним органом місцевого самоврядування до 25 липня 2021 року. В іншому разі норми відповідних рішень застосовуються не раніше початку бюджетного періоду, що настає за плановим періодом.

Також орган місцевого самоврядування повинен надіслати до Головного управління ДПС у Тернопільській області інформацію про ставки та пільги по податках у десятиденний строк з дня прийняття рішень, але не пізніше 25 липня 2021 року.

Також Олег Берестецький зазначив, що у зв’язку із застарілою нормативно грошовою оцінкою земель ОТГ доцільно збільшити ставки земельного податку.

А щодо податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, було обговорено порядок надання пільг та визначення об’єктів оподаткування даним податком.