Територіальні органи ДПС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Своєчасна сплата – захист від штрафних санкцій

31.07.2020 -

Тернопільське управління ГУ ДПС у Тернопільській області інформує, що при наявності у платника податкового боргу до 1020 гривень податкова вимога боржнику не надсилається, але при цьому на суму заборгованості будуть застосовані штрафні санкції.

Зауважимо, що відповідно до пункту 59.1. статті 59 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова вимога надсилається (вручається) платнику тільки у випадку несплати платником податків узгодженої суми грошового зобов’язання в установлені строки, якщо сума податкового боргу такого платника перевищує 60 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1020 гривень).

Така податкова вимога надсилається платнику не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання. Якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, однак податковий борг не був погашений в повному об’ємі, податкова вимога додатково платнику не надсилається.

Перевірити інформацію про наявність чи відсутність податкового боргу платник може в Електронному кабінеті платника в меню «Стан розрахунків з бюджетом» або ж на субсайті Територіальних органів ДПС у Тернопільській області у  розділі «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера» за посиланням https://tax.gov.ua/dovidniki--reestri--perelik/pereliki-/296361.html.

Окрім цього, відповідно до п. 35.4 ст. 35 ПКУ на офіційному сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, оприлюднюється: інформація щодо суб'єктів господарювання, які мають податковий борг, із зазначенням керівників таких суб'єктів господарювання, та сум податкового боргу в розрізі платежів та територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, із зазначенням керівників таких територіальних органів.

Платники податку про наявність податкового боргу по платежах, що адмініструється Тернопільським управлінням ГУ ДПС у Тернопільській області (територія обслуговування м. Тернопіль та Тернопільський район), можуть дізнатися за посиланням.

Повідомляємо, що своєчасна інформованість про стан розрахунків допоможе уникнути нарахування штрафних санкцій.

Адже, згідно зі статтею 126 ПКУ, якщо платник податків не сплатив узгоджену суму грошового зобов’язання до 30 календарних днів включно, з моменту наступного за останнім днем строку сплати, то такий платник притягується до відповідальності у вигляді штрафу у розмірі 10% погашеної суми податкового боргу. Якщо сплата заборгованості відбулася після 30 календарних днів, тоді доведеться сплатити 20% від погашеної суми податкового боргу. Окрім того, доведеться сплатити пеню за кожний календарний день прострочення сплати грошового зобов'язання, включаючи день погашення (ст.129 ПКУ).