Територіальні органи ДПС
у Тернопільській області

Офіційний портал
Авторизація
Невірна адреса, або пароль
Email:
Пароль:

Якщо Ви бажаєте отримувати новини на email і т.д. - Зареєструйтеся

Тернопільщина: за землю до місцевих скарбниць сплачено 307 млн гривень

20.11.2020 -

Упродовж десяти місяців 2020 року платники податків спрямували до місцевих бюджетів Тернопільщини 307 млн грн плати за землю. Це перевищило очікувані надходження на 10,5 відсотка. Відтак бюджети додатково отримали 29,1 млн гривень.

Майже 76 відсотків сплати цього платежу – внесок юридичних осіб. Адже вони перерахували з початку року майже 232,4 млн грн плати за землю, що на 14,6 відсотка більше, ніж очікувалось. Тож територіальні громади отримали додаткові надходження – 29,5 млн грн «земельного» платежу.

Фізособи поповнили місцеві скарбниці, сплативши за землю 74,6 млн грн плати за землю. Порівняно з аналогічним періодом минулого року приріст платежу склав 277 тис. гривень.

Принагідно нагадуємо, що платниками земельного податку є власники земельних ділянок, земельних часток (паїв) та землекористувачі, а об’єктами оподаткування – земельні ділянки, які перебувають у власності або користуванні, та земельні частки (паї), які перебувають у власності. Власники землі та землекористувачі сплачують плату за землю з дня виникнення права власності або права користування земельною ділянкою. Підставою для нарахування земельного податку є дані державного земельного кадастру.