Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Інформування платників і громадськості щодо одноразового добровільного декларування доходів

, опубліковано 09 листопада 2022 о 16:34

З метою інформування платників податків і громадськості щодо Закону України від 15 червня 2021 року № 1539-ІХ  «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету» у Підволочиській ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області відбулася «гаряча лінія». На запитання додзвонювачів відповідав начальник Підволочиської ДПІ Олег Нагірний.

Запитання 1. Що таке одноразове (спеціальне) добровільне декларування?

Олег Нагірний: Одноразове (спеціальне) добровільне декларування – це особливий порядок добровільного декларування фізичною особою, визначеною пунктом 3 підрозділу 9  Податкового кодексу України,  належних їй активів, розміщених на території України та/або за її межами, якщо такі активи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори до 1 січня 2021 року.

Запитання 2. Хто може скористатися таким декларуванням?

Олег Нагірний: Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об’єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об’єкти декларування.

Запитання 3. Які терміни проведення одноразового (спеціального) добровільного  декларування?

Олег Нагірний: Одноразове (спеціальне) добровільне декларування триває з 1 вересня 2021 року до 1 березня 2023 року та передбачає сплату. Термін подання одноразових (спеціальних) добровільних декларацій подовжено згідно Законом України від 15.08.2022 №2515-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройної агресії та забезпеченні національної безпеки України».

Запитання 4. Які юридичні наслідки неподання декларації?

Олег Нагірний: Одноразове (спеціальне) декларування є добровільним. 

Запитання 5. В якому випадку декларант зобов’язаний додавати до декларації документи або їх копії, що підтверджують вартість об’єктів декларування?

Олег Нагірний: До одноразової (спеціальної) добровільної декларації декларант зобов’язаний додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування, у разі:

  • місцезнаходження (реєстрації) активу фізичної особи за межами України
  • декларування валютних цінностей, розміщених на рахунках у банках в Україні,
  • декларування прав грошової вимоги, визначених підпунктом «а» пункту 4 підрозділу 9-4 розділу ХХ Кодексу.

У разі місцезнаходження (реєстрації) інших активів фізичної особи в Україні декларант може додати копії документів, що підтверджують вартість об’єктів декларування.

На завершення Олег Нагірний звернув увагу, що у випадку необхідності з питань заповнення та подання декларацій  громадяни можуть звернутись в Центр обслуговування платників Підволочиської ДПІ.