Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Заліщики: на прямому зв’язку податківці

, опубліковано 08 серпня 2022 о 08:44

Нещодавно за участю начальника Заліщицької ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області Ігора Глухманюка відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» на тему «Особливості оподаткування та подання звітності в період воєнного стану». Надаємо відповіді на запитання додзвонювачів «гарячої лінії».

Запитання. Як сплатити податки та збори через Електронний кабінет?

Ігор Глухманюк. Нагадую, що меню «Стан розрахунків з бюджетом» приватної частини Електронного кабінету надає можливість фізичним особам після ідентифікації за допомогою платіжної системи сплатити податки, збори, платежі за допомогою платіжної карти або за допомогою QR-коду. Для юридичних осіб можливість сплати податків, зборів та платежів через Електронний кабінет не реалізована.

З інформацією щодо сплати податків, зборів, платежів фізичними особами можна ознайомитись в меню «Стан розрахунків з бюджетом» розділу Допомога Електронного кабінету.

Робота у приватній частині Електронного кабінету здійснюється за адресою:https://cabinet.tax.gov.ua, а також через офіційний вебпортал ДПС.

Крім того, у приватній частині Електронного кабінету залежно від типу платника (юридична особа, фізична особа – суб’єкт підприємницької діяльності, громадянин тощо) можна здійснити перегляд та друк раніше поданої звітності.

Запитання. Хто є платниками орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності ?

Ігор Глухманюк. Плата за землю – це обов’язковий платіж у складі податку на майно, що справляється у формі земельного податку або орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності.

Орендна плата – це обов’язковий платіж за користування земельною ділянкою державної або комунальної власності на умовах оренди (п.п 14.1.136 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України).

Згідно з п.п. 14.1. 73 п. 14.1 ст.14 Податкового кодексу України землекористувачі – це юридичні та фізичні особи (резиденти і нерезиденти), які користуються земельними ділянками державної та комунальної власності:

на праві постійного користування;

на умовах оренди.

Підпунктом 269.1.2 п 269.1 ст.29 Податкового кодексу України встановлено, що платниками плати за землю є платники орендної плати-землекористувачі (орендарі) земельних ділянок державної та комунальної власності на умовах оренди.

Запитання. Чи змінилася форма декларації акцизного податку?

Ігор Глухманюк. Хочу звернути увагу, що з 22 липня 2022 року набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 31.05.2022 №151 «Про затвердження Змін до форми декларації акцизного податку і Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку», яким внесено зміни до форми декларації акцизного податку та порядку її заповнення, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 23.01.2015 №14. Наказ №151 опубліковано 22.07.2022 в Офіційному віснику України №56.

Перший раз декларацію акцизного податку за новою формою платники податку подають до контролюючого органу за місцем реєстрації за серпень 2022 року в терміни не пізніше 20 вересня поточного року.

Запитання. Які відомості зазначає юридична особа, яка обирає єдиний податок третьої групи, в заяві про застосування спрощеної системи оподаткування?

Ігор Глухманюк. Форма заяви про застосування спрощеної системи оподаткування затверджена наказом Міністерства фінансів України від 16.07.2019 №308 «Про затвердження форм заяви про застосування спрощеної системи оподаткування, розрахунку доходу за попередній календарний рік, запиту про отримання витягу з реєстру платників єдиного податку та витягу з реєстру платників єдиного податку».

При цьому відповідно до п.298.3 ст. 298 Податкового кодексу України юридична особа , яка обирає єдиний податок третьої групи, у заяві зазначає такі обов’язкові відомості:

- найменування суб’єкта господарювання, код ЄДРПОУ;

- податкову адресу суб’єкта господарювання;

- місце провадження господарської діяльності;

- обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010;

- обрані суб’єктом господарювання група та ставка єдиного податку або зміна групи та ставки єдиного податку;

- середньооблікова чисельність працівників у юридичної особи;

- дата (період) обрання або переходу на спрощену систему оподаткування.

Запитання. Яку звітність з ПДВ  подає мобілізований ФОП?

Ігор Глухманюк. Відповідно до вимог чинного законодавства за громадянами України, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період не припиняється реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб-підприємців.

Законом №1275-VII передбачено тимчасово мобілізовані на військову службу підприємці звільняються від обов’язку нарахування, сплати та подання податкової звітності з податку на доходи фізичних осіб або єдиного податку, а також єдиного внеску за себе на весь період такої служби.

Таким чином, Законом №1275-VII ФОП – платники ПДВ не звільнено від обов’язку нарахування, сплати ПДВ та подання звітності з ПДВ.

Разом з цим п.49.2 ст.49 Податкового кодексу України передбачено, що за звітний період, в якому не виникають об’єкти оподаткування, або у разі відсутності показників, які підлягають декларуванню, податкова звітність не подається.

Таким чином, ФОП – платник ПДВ, мобілізований до Збройних сил України, за звітні періоди, в яких відсутні операції з постачання або придбання товарів/послуг та відсутні інші показники, які підлягають декларуванню, не зобов’язаний подавати податкову звітність з ПДВ.