Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Громади допомагатимуть у популяризації права громадян використати податкову амністію

, опубліковано 07 вересня 2021 о 13:23

Нещодавно відбулася робоча зустріч начальниці Бережанської ДПІ ГУ ДПС у Тернопільській області Надії Бурштинської та головного бухгалтера фінансово-економічного відділу Саранчуківської ОТГ Оксани Перфецької з питань застосування норм Закону України від 15 червня 2021 року №1539-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів та сплати одноразового збору до бюджету».

Надія Бурштинська розповіла про основні нюанси проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами належних їм активів, з яких не були сплачені податки і збори. А також наголосила, що таке декларування проводиться з 01.09.2021 року до 01.09.2022 року. Декларанти матимуть право подати одноразову (спеціальну) добровільну декларацію із зазначенням активів, що їм належать, та з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у декларації не зазначаються джерела одержання (набуття) декларантом об’єктів декларування.

Наприкінці зустрічі Надія Бурштинська наголосила, що одноразова добровільна декларація подається декларантом виключно в електронній формі. Крім цього, посадовиця розповіла про гарантії, які надає держава громадянам, що скористаються податковою амністією, зокрема це можливість цивілізовано легалізувати активи та без застережень використовувати такі активи в майбутньому і мати сформовану позитивну податкову історію.

На завершення зустрічі, Надія Бурштинська зазначила, що подання одноразової (спеціальної) добровільної декларації є правом, а не обов’язком фізичної особи. У випадку декларування таких активів декларант звільняється від кримінальної, адміністративної та фінансової діяльності.