Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

У Заліщиках розповідали про одноразове декларування активів

, опубліковано 07 вересня 2021 о 13:22

Про одноразове (спеціальне) добровільне декларування активів фізичними особами, яке стартувало 1 вересня 2021 року і триватиме до 1 вересня 2022 року, розповідав очільник Заліщицької ДПІ Головного управління Ігор Глухманюк присутнім на черговій робочій зустрічі заступнику голови Заліщицької ОТГ Борису Флентею, старості с. Бедриківці Заліщицької ОТГ Денису Тютюннику.

Саме, 21 липня 2021 року набрав чинності Закон від 15червня 2021№1539-ІХ “Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання детінізації доходів  та підвищення податкової культури громадян шляхом запровадження одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними особами  належних їм активів  та сплати одноразового збору до бюджету”.

Начальник інспекції зазначив, що цей Закон визначає особливості проведення одноразового (спеціального) добровільного декларування  активів фізичних осіб, право громадян подати одноразову добровільну декларацію із зазначенням активів в Україні та закордоном, що їм належать, і з яких не були сплачені податки і збори до 1 січня 2021 року. При цьому у добровільній декларації не потрібно буде вказувати інформацію про джерела походження задекларованих активів та передбачає сплату збору з одноразового добровільного декларування.

Із задекларованих активів громадянин повинен буде сплатити збір, зокрема, 5 відсотків щодо валютних цінностей на рахунках у банках в Україні, а також інших активів, що знаходяться (зареєстровані) в Україні; 9 відсотків щодо валютних цінностей на рахунках в  іноземних фінансових установах, а також з інших активів, що знаходяться за кордоном; 2,5 відсотка щодо мінімальної вартості державних облігацій України, придбаних декларантом.

Ігор Глухманюк наголосив, що одноразова (спеціальна) добровільна декларація подається виключно декларантом в електронній формі через електронний кабінет, вхід до якого здійснюється за допомогою електронного цифрового підпису.

Наприкінці заходу учасникам зустрічі надано відповіді на запитання та рекомендовано долучитися до інформаційних ресурсів ДПС.