Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про застосування РРО/ПРРО говорили в Гусятинській ДПІ

, опубліковано 07 травня 2021 о 09:20

Нещодавно йшлося на «гарячій лінії» у Гусятинській ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області про застосування РРО/ПРРО у 2021 році платниками спрощеної системи оподаткування.

На запитання платників податків відповідала начальник Гусятинської ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області Ольга Біленька.

Пропонуємо перелік питань, які цікавили додзвонювачів під час сеансу телефонного зв’язку «гаряча лінія». 

Питання: Чи всім платникам єдиного податку з 2021 року необхідно застосовувати РРО/ПРРО?

Ольга Біленька: Зазначу, що з 01.01.2021 р. до 01.01.2022 р. реєстратори розрахункових операцій/програмні реєстратори розрахункових операцій не застосовуються фізичними особами-єдинниками 2-4 групи, обсяг доходу яких протягом календарного року не перевищує 220 розмірів мінімальної заробітної плати (1320000 грн), встановленої законом на 1 січня податкового(звітного) року, незалежно від обраного виду діяльності.

Виключення, коли РРО/ПРРО такими платниками застосовується при будь-яких обсягах доходу, встановлено для таких видів діяльності:

- реалізація технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту;

- реалізація лікарських засобів, виробів медпризначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров’я;

- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння.

Також нагадаю, що платники єдиного податку 1 групи РРО та/або ПРРО не застосовують відповідно до п.296.10 ПКУ незалежно від досягнутого ними розміру доходу у поточному році.

Питання: У якому розмірі застосовують штрафні санкції до платника податків за порушення у застосуванні РРО та/або ПРРО?

Ольга Біленька: Відповідно до п.11 Прикінцевих положень Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» за порушення вимог цього Закону до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних контролюючих органів  застосовуються такі фінансові санкції:

- за встановлення в ході перевірки факту: проведення розрахункових операцій з використанням РРО, ПРРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг); не проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО з фіскальним режимом роботи;  невидача (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання розрахункової книжки на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:

- за порушення, вчинене вперше – 10 відсотків вартості проданих з порушеннями, встановленими  цим пунктом, товарів (робіт, послуг);

- за кожне наступне вчинене порушення – 50 відсотків вартості проданих з порушеннями , встановленими  цим пунктом, товарів (робіт, послуг).

Однак такий розмір санкції буде застосовуватися лише до 31.12.2021 року.

Питання: Чи необхідно застосовувати РРО при торгівлі на ринку?

Ольга Орестівна: Платники єдиного податку, що належать до 1 групи РРО у своїй діяльності не застосовують.

Фізична особа-підприємець, яка здійснює продаж товарів в магазинах та об’єктах ресторанного господарства, які розташовані на території  ринку, не може бути платником єдиного податку першої групи, та відповідно зобов’язана застосовувати РРО в залежності від обраної системи оподаткування та виду здійснювальної діяльності.

Питання: Який порядок та термін реєстрації програмного РРО?

Ольга Орестівна: Для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій складається Заява про реєстрацію програмних реєстраторів розрахункових операцій за формі №1-ПРРО. Реєстраційна заява за ф. №1-ПРРО в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів подається за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків до фіскального сервера засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацій.

При відсутності підстав для відмови у реєстрації ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням  фіскального сервера фіскального номера  ПРРО із внесенням даних до Реєстру ПРРО.

Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції із зазначенням присвоєного під час реєстрації фіскального номера ПРРО.

Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.

Про результати обробки реєстраційної заяви за ф. №1-ПРРО, суб’єкту  господарювання надається або направляється інформація засобами Електронного кабінету або засобами телекомунікацй:

- у день отримання реєстраційної заяви за ф. №1-ПРРО, якщо реєстраційна заява за ф. №1-ПРРО, надійшла  не пізніше 16.00 робочого(операційного) дня;

- не пізніше наступного робочого дня, якщо реєстраційна заява за ф. №1-ПРРО надійшла після 16.00 робочого(операційного) дня.