Нещодавно начальник Кременецької ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області Ярослав Міщук провів зустрічі з очільниками Кременецької та Лопушненської об’єднаних територіальних громад.
«Мета подібних зустрічей – роз’яснити актуальні питання податкового законодавства, визначити коло проблемних питань, намітити шляхи їх вирішення, та як наслідок – налагодити тісну співпрацю між податковою службою району та об’єднаними територіальними громадами», – підкреслив очільник податкової інспекції.
На порядок денний зустрічі були винесені нагальні питання, серед яких такі: преференції для бізнесу та пересічних громадян у час пандемічних обмежень, запровадження реєстраторів розрахункових операцій для суб’єктів господарювання спрощеної системи оподаткування, подання громадянами декларацій про неоподатковані доходи за минулий рік та особливості застосування електронних сервісів податкової служби в умовах карантинну.
Начальник інспекції зазначив, що у зв’язку з пандемією не усі громадяни мали змогу сплатити місцеві податки. Відтак держава пішла їм назустріч. Тому Законом від 4 грудня 2020 року №1072-IX передбачено норму про списання платникам, в автоматичному режимі податкового боргу у розмірі, що не перевищував сукупно 3060 гривень станом на 1 листопада 2020 року. Дізнатися про те, чи списаний податковий борг платник може в Електронному кабінеті, на веб-порталі ДПС, а також у списках платників, які розміщені на інформаційних стендах в ОТГ та Центрі обслуговування платників ДПІ.
Посадовець також нагадав про можливість відстрочити до 29 грудня 2021 року сплату податкового боргу, розмір якого за усіма податками і зборам та платежами, штрафними санкціями та пенею на 1 грудня 2020 року не перевищував 6800 гривень. Для того, щоб скористатися таким правом, необхідно подати заяву довільної форми до податкової інспекції. «За умови своєчасної сплати, визначеної у заяві, штрафні санкції та пені нараховуватись не будуть», – звернув увагу Ярослав Міщук.
До преференцій належить і прощення фінансових санкцій за умови сплати основної суми податкового боргу. Так, у випадку, коли платник грошовими коштами сплатить у повному обсязі упродовж шести місяців з дня набрання чинності Законом суму податкового боргу, який виник станом на 1 листопада 2020 року, за умови сплати поточних податкових зобов’язань у повному обсязі, то штрафи і пеня, що залишилися несплаченими на дату повної сплати такого боргу, підлягають списанню як безнадійний податковий борг за заявою платника податків.
На завершення зустрічей Ярослав Міщук звертав увагу, що місцеві податки і збори є коштами територіальних громад і, відповідно, основою їх фінансової незалежності. За його словами, й органи місцевого самоврядування, і податкова служба повинні активізувати спільну роботу щодо наповнення місцевих скарбниць та здійснювати контроль за дотриманням суб’єктами господарювання і громадянами вимог податкового законодавства, своєчасної та в повному обсязі сплати податків та зборів.