Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Щодо кампанії декларування державних службовців

, опубліковано 28 січня 2025 о 16:02

З першого січня 2025 року стартувала щорічна кампанія декларування державних службовців – 2024, яка триватиме до 31 березня поточного року включно.

Уповноважений підрозділ ГУ ДПС у Тернопільській області інформує про те, що на виконання наказу ДПС України від 23.01.2025 № 47 «Про забезпечення  декларування в органах Державної податкової служби за 2024 рік», з метою належної організації процесу подання працівниками Головного управління ДПС у Тернопільській області декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік, в Головному управлінні видано наказ від 27.01.2025 № 84 «Про забезпечення декларування в ГУ ДПС у Тернопільській області за 2024 рік».

Відповідно до абзацу 15 статті 1 Закону України «Про запобігання корупції» (із змінами, далі – Закон), суб'єктами декларування – є особи, зазначені у пункті 1, підпунктах "а", "в" - "ґ" пункту 2, пункті 4 частини першої статті 3 цього Закону, інші особи, які зобов'язані подавати декларацію відповідно до цього Закону.

Відповідно до підпункту «в» пункту 1 частини 1 статті 3 Закону, державні службовці є суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону.

Частиною 1 статті 45 Закону передбачено, що особи, зазначені у пункті 1, підпунктах «а», «в»-«г» пункту 2 частини першої статті 3 цього Закону, зобов’язані щорічно до 01 квітня подавати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті НАЗК декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається НАЗК.

Відповідно до підпункту 1 пункту 2 розділу ІІ Порядку заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом НАЗК № 449/21 від 23.07.2021, щорічна декларація – декларація, яка подається відповідно до частини першої статті 45 Закону № 1700 (щороку) у період з 00 год.00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня та охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація та містить інформацію станом на 31 грудня звітного року.

Відповідно до роз’яснень НАЗК щодо фінансової доброчесності: застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунку) від 13.11.2023 № 4 (із змінами), у суб’єктів декларування виникає обов’язок щорічно подавати декларацію протягом строку здійснення діяльності, яка передбачає обов’язок подання декларації або перебування на посаді, яка зумовлює здійснення такої діяльності.

Щорічна декларація подається в період з 00 год. 00 хв. 01 січня до 00 год. 00 хв. 01 квітня року, наступного за звітним роком.

Відповідно до частини 4 статті 45 розділу VII Закону № 1700, упродовж 30 днів після подання декларації суб'єкт декларування має право подати виправлену декларацію.

У Статті 46 Закону, викладено повний перелік відомостей, які зазначаються суб’єктом декларування у декларації.

Відповідно до пункту 1 статті 47 Закону, подані декларації включаються до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, що формується та ведеться Національним агентством у визначеному ним порядку. На офіційному веб-сайті Національного агентства забезпечується відкритий цілодобовий доступ до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, шляхом можливості перегляду, копіювання та роздруковування інформації, а також у вигляді набору даних (електронного документа), організованого у форматі, що дозволяє його автоматизоване оброблення електронними засобами (машинозчитування) з метою повторного використання.

Зазначені у декларації відомості щодо реєстраційного номера облікової картки платника податків або серії та номера паспорта громадянина України, унікального номера запису в Єдиному державному демографічному реєстрі, місця проживання, дати народження фізичних осіб, щодо яких зазначається інформація в декларації, місцезнаходження об'єктів, які наводяться в декларації (крім області, району, населеного пункту, де знаходиться об'єкт), номера рахунку в банківській чи іншій фінансовій установі, є інформацією з обмеженим доступом та не підлягають відображенню у відкритому доступі.

Відповідно до пункту 1 статті 47 Закону, інформація про особу в Єдиному державному реєстрі декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, зберігається упродовж всього часу виконання цією особою функцій держави або місцевого самоврядування, а також упродовж п'яти років після припинення виконання нею зазначених функцій, крім останньої декларації, поданої особою, яка зберігається безстроково.

Згідно із пунктом 1 статті 51-1 Закону, НАЗК проводить щодо декларацій, поданих суб'єктами декларування, такі види контролю:

щодо своєчасності подання;

щодо правильності та повноти заповнення;

логічний та арифметичний контроль.