Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Актуальні вимоги до оформлення платіжних документів при сплаті податків

, опубліковано 11 липня 2025 о 10:39

Головне управління ДПС у Тернопільській області звертає увагу платників податків на важливість правильного заповнення платіжних реквізитів під час здійснення платежів до бюджету.

З метою спрощення процедури, в Україні запроваджено структурований формат платіжних документів відповідно до стандарту ISO 20022 та системи електронних платежів СЕП-4.0. Це дозволяє мінімізувати кількість полів для заповнення та зменшити кількість помилок.

Основні вимоги встановлені наказом Міністерства фінансів України від 22.03.2023 № 148, який регламентує порядок заповнення реквізиту «Призначення платежу» під час сплати податків, зборів, митних та інших обов’язкових платежів, у тому числі єдиного соціального внеску.

Важливі реквізити, на які варто звернути увагу:

- «Код платника» – обов’язковий для всіх платників. У цьому полі зазначається код ЄДРПОУ або податковий номер фізичної особи, яка здійснює платіж.

- «Код фактичного платника» – використовується тоді, коли юридична особа має відокремлені підрозділи чи представництва. У такому випадку:

у полі «Код платника» зазначається код ЄДРПОУ головної організації,

у полі «Код фактичного платника» – код підрозділу або представництва.

- «Призначення платежу» складається з двох частин:

«Код виду сплати» – код, що відповідає типу податкового платежу (його перелік наведено в додатку 1 до наказу № 148),

«Додаткова інформація запису» – необов’язкове поле, в якому можна вказати уточнення щодо платежу у довільній формі.

Якщо сплачують громадяни податки або збори через платіжні термінали, банкомати, мобільні додатки або інші пристрої, обов’язково зазначається власний податковий номер у полі «Код фактичного платника». Це потрібно для коректного зарахування коштів.

Правильне заповнення платіжних реквізитів допомагає уникнути помилок, затримок у зарахуванні коштів та можливих податкових непорозумінь.