Нещодавно в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбулася «гаряча лінія» на тему «Повний звіт про КІК: річне подання». У телефонному режимі з платниками спілкувалася начальниця відділу трансфертного ціноутворення Головного управління ДПС у Тернопільській області Ольга Буць.
Посадовиця звернула увагу додзвонювачам, що кожний контролер зобов’язаний щорічно подавати звіт про КІК засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням вимог законів України «Про електронні документи та електронний документообіг» та «Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги».
До звіту про КІК в обов'язковому порядку додаються завірені належним чином копії фінансової звітності контрольованої іноземної компанії, що підтверджують розмір прибутку (податковий) рік.
Платників цікавило, які передбачено штрафні санкції при неподанні, несвоєчасному поданні звітності.
Ольга Буць зауважила, що до платників податків не застосовуються штрафні санкції за порушення, передбачені абзацами першим-восьмим пункту 120.7 статті 120 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) відповідно до Закону № 3706-IX підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПКУ, доповненого пунктом 72, згідно з яким, тимчасово, з 1 січня 2022 року та протягом дії воєнного стану в Україні та шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено a6o скасовано.
Посадовиця акцентувала увагу на тому, що вищезазначена норма лише відтерміновує застосування відповідальності за порушення, передбачені абзацами першим-восьмим пункту 120.7 статті 120 ПКУ, та передбачає можливість застосування штрафних санкцій за такі порушення, після спливу шести місяців після місяця, в якому воєнний стан буде припинено a6o скасовано не в залежності від звітного (податкового) періоду.
Платникам у телефонному режимі розповіли й про те, що відповідно до підпункту 392.5.5 пункту 392.5 статті 392 ПКУ фізична особа – резидент України або юридична особа – резидент України зобов'язана повідомляти контролюючий орган про:
- кожне безпосереднє або опосередковане набуття частки в іноземній юридичній особі або початок здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою, що призводить до визнання такої фізичної (юридичної) особи контролюючою особою відповідно до вимог цієї статті;
- заснування, створення або набуття майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи;
- кожне відчуження частки в іноземній юридичній особі або припинення здійснення фактичного контролю над іноземною юридичною особою, що призводить до втрати визнання такої фізичної (юридичної) особи контролюючою особою відповідно до вимог цієї статті;
- ліквідацію або відчуження майнових прав на частку в активах, доходах чи прибутку утворення без статусу юридичної особи.
Повідомлення надсилається до контролюючого органу протягом 60 днів з дня такого набуття (початку здійснення фактичного контролю) або відчуження (припинення фактичного контролю). Форма і порядок надсилання такого повідомлення встановлюються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну фінансову політику.
Під час телефонної розмови платники податків, які зателефонували на «гарячу лінію», отримали вичерпні відповіді та роз’яснення згідно з нормами чинного законодавства.