Цього тижня у Головному управлінні ДПС у Тернопільській області відбувся сеанс телефонного зв’язку «гаряча лінія» щодо новацій та актуальних питань податкового законодавства для юридичних осіб.
На запитання платників податків відповідав начальник управління оподаткування юридичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області Валерій Лісницький.
Під час телефонного спілкування найбільше запитань стосувалося застосування спрощеної системи оподаткування. Запитували, як юридична особа – платник єдиного податку третьої групи може перейти на четверту групу з наступного календарного року. Посадовець роз’яснив, що платнику єдиного податку третьої групи необхідно подати до контролюючого органу заяву для відмови від спрощеної системи оподаткування не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку нового календарного року. Крім того, у строки, встановлені для квартальної звітності, такий платник має подати податкову декларацію платника єдиного податку третьої групи (юридичної особи) за звітний рік і сплатити податкове зобов’язання з цього податку за IV квартал звітного року. Для набуття статусу платника єдиного податку четвертої групи необхідно надати документи не пізніше 20 лютого поточного (наступного) року, перелік яких визначено у п.п. 298.8.1 п. 298.8 ст. 298 Податкового кодексу України.
Серед іншого, платники цікавилися чи є об’єктом оподаткування ПДВ передача резидентом Дія Сіті гіг-спеціалісту обладнання для виконання робіт за гіг-контрактом та його повернення після закінчення дії гіг-контракту. Податківець роз’яснив, якщо платник податку здійснює операції з безоплатної передачі фізичним особам комп’ютерної техніки без переходу права власності на таку комп’ютерну техніку від платника до фізичної особи (передбачає повернення комп’ютерної техніки), зокрема, якщо така передача відбувається за договором позички у строкове користування, то така операція не є об’єктом оподаткування ПДВ.
Також платники запитували, чи повинна юридична особа – платник єдиного податку третьої групи – власник земельних ділянок у разі тимчасового припинення господарської діяльності сплачувати земельний податок. Чимало запитань стосувалося порядку складання та реєстрації податкових накладних в ЄРПН та проведення коригувань таких накладних.
Валерій Лісницький, спілкуючись з платниками, звернув увагу на використання електронних сервісів ДПС, які спрощують взаємодію з податковою службою та економлять час платників податків. Вказав на важливість правильного заповнення платіжних інструкцій та використання актуальних реквізитів для уникнення помилок при сплаті податків.
Кожному платнику, який зателефонував на «гарячу лінію», надано повну та вичерпну відповідь.