Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про застосування реєстраторів розрахункових операцій та інші податкові новації розповіли на семінарі у Ланівцях

, опубліковано 14 січня 2022 о 11:50

Днями для платників Лановецької територіальної громади податківці провели семінар щодо застосування РРО чи ПРРО платниками єдиного податку. У заході взяли участь заступник начальника відділу фактичних перевірок управління податкового аудиту Головного управління ДПС у Тернопільській області Олег Довгошия, головний державний інспектор цього ж структурного підрозділу Олег Можаровський, начальник Лановецької ДПІ Володимир Горощук та міський голова Ланівців Роман Казновецький

Лектори поінформували, що з 1 січня 2022 року є обов'язковим застосування реєстраторів розрахункових операцій або програмних реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої-четвертої груп, які проводять готівкові розрахунки незалежно від отриманого доходу та обраного виду діяльності на території міст та селищ. Водночас не зобов’язані застосовувати касові апарати фізичні особи-підприємці – платники єдиного податку другої-четвертої груп, яким відповідно до постанови КМУ від 23.12.2021 року № 1359 дозволено замість РРО чи ПРРО використовувати розрахункові книжки та книги обліку розрахункових операцій (РК та КОРО) при продажу товарів (крім підакцизних) на території села, якщо:

– річний обсяг розрахункових операцій не перевищує 167 мінімальних заробітних плат (у 2022 році – 1 085 500 грн) на один структурний (відокремлений) підрозділ;

– така торгівля не здійснюватиметься в одному торговельному об’єкті, де також продаються підакцизні товари;

– такими фізичними особами-підприємцями не здійснюється дистанційна торгівля, в тому числі через мережу Інтернет;

– сільськими радами та радами об’єднаних територіальних громад не прийнято рішення про обов’язкове застосування РРО чи ПРРО на території відповідних громад.

Податківці розповіли також про порядок ведення обліку товарних запасів для фізичних осіб-підприємців, передбачених наказом Міністерства фінансів України від 03.09.2021 № 496, зупинились на змінах щодо оподаткування ПДВ та акцизним податком тютюнових виробів та відображення сум таких податків у фіскальних чеках.

Крім цього, учасникам зібрання нагадали про можливість подання спецдекларації з одноразового (спеціального) добровільного декларування фізичними задля легалізації неоподаткованих активів.

Доповідачі не оминули увагу й питання декларування доходів, отриманих у 2021 році. Вони повідомили, які доходи підлягають декларуванню та хто зобов’язаний подавати декларацію про майновий стан і доходи за 2021 рік.

Фахівці ГУ ДПС в області відповіли на актуальні питання щодо апробації податкових новацій, з якими стикнулися підприємці під час своєї діяльності.