Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про фактори кар’єрного становлення випускників вищих навчальних закладів говорили в інтерв’ю

, опубліковано 14 червня 2021 о 14:37

Начальник Головного управління ДПС у Тернопільській області Михайло Яцина нещодавно дав інтерв’ю для вісника кафедри фінансового контролю та аудиту Західноукраїнського національного університету «Територія успіху».

Під  час розмови йшлося про  ключові фактори кар’єрного становлення молодого фахівця – випускника закладу вищої освіти, переваги аудиторської, контрольної та аналітичної діяльності в економічному середовищі. Також очільник обласної податкової поділився враженнями від презентації освітньо-професійної програми «Аудит та аналіз бізнесу».

– Михайле Васильовичу, ви були гостем на презентації освітньо-професійної програми «Аудит і аналіз бізнесу» кафедри фінансового контролю та аудиту ЗУНУ. Опишіть, будь ласка, враження, які у вас виникли під час зустрічі зі студентами?

– Миттєве відчуття було таким, що на заході присутні цілеспрямовані й інтелігентні молоді люди, так би мовити – студентська еліта. Їхній погляд, міміка, жести, мовлення свідчили про поміркованість і розважливість, тон розмови та висловлені думки – про бажання отримати максимальні знання та досвід. Згодом я переконався, що перше моє враження не було помилковим, адже юнаки та дівчата  розуміють, чому вони навчаються у закладі вищої освіти. Мені запам'яталися  аргументи студентів стосовно дисциплін, які б вони хотіли вивчати, та знань, якими вони цікавляться.

– Чи затребуваною, на вашу думку, є освітньо-професійна програма «Аудит і аналіз бізнесу», які її переваги?

– Беззаперечно є затребуваною  як для організаторів, так і представників бізнесу, оскільки аудитори, контролери, аналітики вносять лад у процес розпорядження фінансово-майновими відносинами економічних структур, а також для самих органів державного фінансового контролю, оскільки саме такі працівники ставлять власні підписи у аудиторському висновку, акті перевірки або іншого виду документах, що  є засобом оцінки фінансової грамотності й ефективності діяльності підприємств, інших економічних структур.

– Які б дисципліни, на ваш погляд, варто впровадити у навчальний процес?

– Окрім існуючих дисциплін, я б запропонував врахувати людський фактор у професійній діяльності. Тому такі питання  як ділові комунікації у бізнесі, психологія і професійна етика міжособистісних стосунків у контрольній діяльності, конфлікти та методика їх запобігання – повинні бути розглянуті  в освітньому процесі.

– Якими основними характеристиками повинен володіти студент для успішного пошуку роботи?

– Комунікабельність і впевненість у собі. Людина повинна викликати до себе прихильність, бути щирою, відповідальною, працелюбною, толерантною і справедливою та цікавим співбесідником. Такі особисті якості я ставлю на перший план, оскільки важливий як результат праці, так і сам процес.

– Щоб ви побажаєте нашим випускникам?

– Щиро бажаю студентам мати життєву мету та йти до неї, впевненості у собі та своїх силах, професійної реалізації, а головне – бути людиною!