Заходи роз’яснювального та інформативного характеру застосовують суб’єктів підприємництва, які не виплачують зароблене своїм працівникам. До такої діяльності долучаються і представники органів місцевого самоврядування. Адже невиплата заробітної плати, виплата її у розмірі нижче мінімального це – втрати надходжень до місцевих бюджетів податку на доходи фізичних осіб.
Так, упродовж січня 2021 року фахівці Головного управління ДПС у Тернопільській області провели індивідуальну роз’яснювальну роботу із керівниками 12 підприємств краю, які допустили заборгованість із заробітної плати. Після чого боржники виплатили своїм працівникам 1,5 млн грн зарплатного боргу. Відтак бюджет додатково отримав 43,6 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 421 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
На спільних із органами місцевого самоврядування комісіях із додержання платниками податків чинного законодавства про оплату праці цьогоріч заслухали керівників 14 підприємств та організації. Оскільки вони виплачували своїм працівникам заробітну плату у розмірі мінімальному і нижче. Позитивним результатом стало те, що 13 підприємств підвищили рівень виплати заробітної плати. Тож до бюджету надійшло додатково 34,7 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 42,2 тис. грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Таке ж питання обговорювали ще із представниками 87 підприємств та організацій краю. Відтак 80 із них підвищили рівень виплати зарплати своїм працівникам. Як наслідок, до бюджету надійшло 787,5 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 947,5 тис. грн єдиного внеску.
Завдяки активізації роз’яснювальної роботи у січні додатково оформлено трудові відносини із 5089 працівниками.