Лекційне заняття в режимі відеозв’язку нещодавно провели в Головному управлінні ДПС у Тернопільській області для майбутніх економістів Західноукраїнського національного університету. Лектором був заступник начальника управління – начальник відділу адміністрування ПДВ управління податкового адміністрування Сергій Господарик.
Він розповів про розвиток податкової служби України на сучасному етапі, шлях її змін від фіскального відомства до податкового та перспективи. «У процесі переходу від фіскальної моделі роботи до сервісної для органів ДПС велике значення має налагодження партнерських відносин з платниками податків, визначення ефективного механізму співпраці контролюючих органів та бізнесу», – наголосив податківець.
Він зазначив, що чималу роль у процесі спілкування з платниками податків відіграють новітні методи інформаційно-роз’яснювальної роботи. «З метою ефективного та оперативного доведення до громадськості, зокрема новацій податкового законодавства, роз’яснення актуальних питань його застосування, інформації щодо діяльності органів податкової служби вдосконалюється робота вебпорталу податкової служби, ланкою якого також є субсайт Територіальних органів ДПС у Тернопільській області», – констатував Сергій Господарик.
Лектор детально ознайомив із роботою найпопулярніших електронних податкових сервісів податкової служби. Студенти дізналися про те, наскільки зручно і легко можна отримати ряд послуг завдяки «Електронному кабінету». Адже Е-кабінет сьогодні — це поліпшення формату відносин з платниками, завдяки якому скорочується час на оформлення та подання звітності до органів податкової служби, підвищується оперативність надання та якість звітності, знижуються корупційні ризики завдяки уникненню безпосереднього спілкування з представниками контролюючих органів. Для того, аби скористатися такими перевагами, потрібно виготовити електронний цифровий підпис.
Особливий інтерес викликала інформація про плани Державної податкової служби щодо запуску у месенджерах Viber та Telegram інформативного чат-боту. Завдяки цьому можна буде дізнатися про стан своїх розрахунків та обробку документів, а також згодом сплатити податки «у два кліки». Поки бот під назвою Тaxservicebot ще тестують.
Загалом лекція пройшла у формі просвітницького діалогу, отримала схвальні відгуки слухачів та бажання продовжити спілкування згодом.