Питання легальної зайнятості населення розглянули нещодавно під час засідання «круглого столу», зорганізованого Тернопільським обласним центром зайнятості. Учасники заходу проаналізували особливості стимулювання роботодавців до створення робочих місць, розглянули негативні наслідки неофіційного працевлаштування. У заході взяв участь заступник начальника відділу аналізу та прогнозування надходжень, податків та зборів з фізичних осіб, єдиного внеску та розгляду звернень платників податків управління податків і зборів з фізичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області Андрій Руцький.
«Держава створює умови для заохочення роботодавців використовувати легальну працю», – зазначив фахівець податкової служби краю. Так, розмір єдиного внеску знижено до 22 відсотків, а це зменшує витрати на діяльність суб’єктів господарювання. «Вважаю, що малий та середній бізнес повинні теж зробити кроки назустріч та легалізувати незадекларовану працю», – наголосив Андрій Руцький.
Він також додав, що працівники теж повинні бути зацікавлені в офіційному працевлаштуванні. «Адже особа, яка отримує зарплату в «конверті», офіційно вважається непрацюючою, їй не зараховується страховий стаж, а відповідно й не одержуватиме пенсії за віком, її можуть звільнити будь-коли і без жодних компенсацій. Також у неї не буде права на відпустку, оплату лікарняних і допомоги по безробіттю, на охорону праці та на соціальне страхування», – деталізував посадовець.
На його думку, суб’єкти підприємництва, які оформляють трудові відносини зі своїми працівниками належним чином та виплачують їм заробітну плату у розмірі вище законодавчо встановленого мінімуму, роблять свій внесок у розвиток економіки рідного краю. Адже сплачені податки із заробітної плати повертаються до місцевих скарбниць і спрямовуються на розвиток різних соціальних програм та проєктів.