Вода, ліси, надра та чисте довкілля – ресурси, які потребують дбайливого ставлення. Саме тому законодавство визначає чіткі правила їх використання та передбачає платежі за користування природними багатствами й вплив на навколишнє середовище.
За 5 місяців цього року платники Тернопільщини сплатили 33,8 млн грн екологічного податку, перевищивши заплановані показники на 38% (+9,3 млн грн).
Ще 41,4 млн грн надійшло у вигляді рентної плати за користування водними, лісовими та іншими природними ресурсами. Це на 8,4 млн грн або на третину більше від очікуваних надходжень.
Відповідальне природокористування працює не лише на збереження довкілля, а й на зміцнення бюджетів.