Нещодавно в Кременецькій ДПІ ГУ ДПС у Тернопільській області відбулося засідання круглого столу із платниками податків на тему: «Новації та актуальні питання податкового законодавства».
З платниками податків спілкувалася головна державна інспекторка Кременецької ДПІ ГУ ДПС у Тернопільській області Віта Кочкубей.
Під час зустрічі громадяни цікавились тим, як подати декларацію для отримання податкової знижки. Посадовиця наголосила, що задекларувати свої доходи та витрати, аби повернути частину коштів за 2023 рік, можна лише до кінця поточного року – до 31 грудня 2024 року включно. Якщо право на отримання знижки не використане протягом року, на наступний рік воно не переноситься. Отримувачем знижки може бути фізична особа, яка має доходи у вигляді заробітної плати.
Нагадала, що відповідно до п.п. 14.1.170 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податкова знижка для фізичних осіб, які не є суб’єктами господарювання, – це документально підтверджена сума (вартість) витрат платника податку – резидента у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у резидентів – фізичних або юридичних осіб протягом звітного року, на яку дозволяється зменшення його загального річного оподатковуваного доходу, одержаного за наслідками такого звітного року у вигляді заробітної плати та/або у вигляді дивідендів, у випадках, визначених ПКУ.
Окрім цього, податківиця ознайомила платників із основними аспектами Національної стратегії доходів до 2030 року та заходами ДПС з її впровадження, проінформувала про реалізацію експериментального проєкту щодо функціонування системи управління податковими ризиками (комплаєнс-ризиками).
Зауважила, що у ДПС вже проведено низку заходів для виконання завдань, визначених стратегією для податкової служби. Зокрема, активна увага приділена цифровій трансформації ДПС в контексті євроінтеграції, розвитку електронних сервісів. Загалом зі Стратегією Україна рухатиметься до створення міцної та прозорої фінансової системи, готової відповідати сучасним міжнародним вимогам.
Віта Кочкубей наголосила на удосконаленні процесів ведення обліку платежів та створенні/удосконаленні відповідних сервісів; новаціях у законодавстві, пов’язаних зі сплатою/поверненням платежів, та їх практичному застосуванні; заповненні реквізитів платіжної інструкції під час сплати бюджетних/небюджетних платежів; механізмі сплати платежів з використанням єдиного рахунку.