Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Про особливості використання РРО/ПРРО та податкові новації, передбачені Законом №3219, йшлося під час «гарячої лінії» у Кременці

, опубліковано 15 серпня 2023 о 13:56

Нещодавно у Кременецькій ДПІ ГУ ДПС у Тернопільській області відбулася «гаряча лінія» щодо питань застосування реєстраторів розрахункових операцій суб’єктами господарювання у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг. На запитання додзвонювачів відповідав начальник Кременецької ДПІ Ярослав Міщук.

Спілкуючись з платниками податків, начальник інспекції зазначив, що згідно з Законом України №1017-IX від 01.12.2020 року, застосування РРО чи ПРРО при готівкових розрахунках з покупцями стало обов’язковим для усіх суб’єктів господарювання, окрім платників спрощеної системи оподаткування першої групи, ще з 1 січня 2022 року.

Однак, за період з 1 січня 2022 року по 1 жовтня 2023 року, у зв’язку з військовим станом, урядом прийнято рішення не застосовувати фінансової відповідальності за порушення Закону щодо застосування РРО до усіх суб’єктів господарювання, окрім тих, що здійснюють продаж підакцизних товарів, валютних цінностей або ж працюють у сфері азартних ігор.

У рамках дії Закону України №3219-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.06.2023 року уже з 1 жовтня 2023 року відновлюється застосування штрафних санкцій за порушення представниками бізнесу використання РРО та програмних реєстраторів розрахункових операцій.

Були питання додзвонювачів щодо порядку встановлення ПРРО. Так, для проведення розрахунків суб’єкт господарювання обирає самостійно вид касового апарата – РРО чи ПРРО. Якщо надає перевагу ПРРО, то обирає самостійно – безоплатний ПРРО від ДПС чи комерційний ПРРО. Подати до контролюючого органу заяву для реєстрації РРО можна в електронній або паперовій формі, для реєстрації ПРРО – виключно в електронній формі.

Платники можуть завантажити та встановити з вебпорталу ДПС України програмне забезпечення на будь-який зручний пристрій, який є у них в наявності. На сьогодні ПРРО від ДПС можна інстальовувати на різні операційні системи: Windows, Android, iOS або працювати через web-версію.

Ярослав Міщук інформував платників, що безкоштовний ПРРО від ДПС України має такі функціональні можливості: встановлення на пристрій, що підтримує відповідну операційну систему; відкриття та закриття зміни; формування, реєстрація, видача чеків; додавання товарів/послуг у чек з номенклатури/вручну; друк та відправка фіскальних чеків покупцям на електронну пошту; ведення довідників номенклатури (експорт/імпорт даних); довідник ставок податків; використання сканера штрих-кодів; додавання штрих коду марки акцизного податку; різні форми розрахунку (готівкова, безготівкова, комбінована); оформлення знижки/повернення товару; формування та перегляд Х- звіту, Z- звіту; відправка Z-звіту до ФСКО.