Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Актуальне інтерв’ю про податкові новації

, опубліковано 10 листопада 2022 о 15:21

Нещодавно редактор Теребовлянської районної газети «Воля» мав нагоду поспілкуватися з начальником Теребовлянської ДПІ ДПС у Тернопільській області Ігорем Билицею.

– Розкажіть, будь ласка, нашим читачам щодо термінів одноразового (спеціального) добровільного декларування?

– Законом України від 15 серпня 2022 року № 2516-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування благодійної допомоги, виплаченої на користь членів сімей поранених та загиблих учасників бойових дій під час участі у відсічі збройній агресії та забезпеченні національної безпеки України» подовжено термін подання одноразових (спеціальних) добровільних декларацій до 1 березня 2023 року.

Нагадаю, що декларуванню підлягають активи, розміщені на території України та/або за її межами, якщо такі активи фізичної особи були одержані (набуті) такою фізичною особою за рахунок доходів, що підлягали в момент їх нарахування (отримання) оподаткуванню в Україні та з яких не були сплачені або сплачені не в повному обсязі податки і збори відповідно до вимог законодавства з питань оподаткування та/або міжнародних договорів, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, та/або які не були задекларовані в порушення податкового та валютного законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, протягом будь-якого з податкових періодів, що мали місце до 1 січня 2021 року.

–        Хто може скористатися одноразовим (спеціальним) декларуванням?

– Скористатися одноразовим (спеціальним) добровільним декларуванням можуть фізичні особи – резиденти, у тому числі самозайняті особи, а також фізичні особи, які не є резидентами України, але які були резидентами на момент отримання (набуття) об'єктів декларування чи на момент нарахування (отримання) доходів, за рахунок яких були отримані (набуті) об'єкти декларування, і які відповідно до Податкового кодексу України є чи були платниками податків. 

Закликаємо громадян скористатись можливістю легалізувати власні активи за пониженими ставками.

Сплачений одноразовий збір у рамках податкової амністії йде до державного бюджету, з якого фінансується обороноздатність нашої країни.

У випадку необхідності додаткових роз’яснень громадяни можуть звернутись у Центр обслуговування платників Теребовлянської ДПІ.

–        Чи передбачено зростання мінімальної заробітної плати?

– Так, з 1 жовтня 2022 року мінімальна заробітна плата становить 6700 грн, ставка єдиного внеску відповідно збільшився – 1474 грн, прожитковий мінімум для працездатних осіб – 2600 гривень. Також хочу наголосити, що ставки єдиного податку для платників І та ІІ груп не змінюються до кінця року.

–        Чи потрібно застосувати РРО та ПРРО?

– 1 січня 2022 року всі підприємці – платники єдиного податку II-IV груп, незалежно від виду діяльності та обсягу доходу, які здійснюють розрахунки за товар готівкою або за допомогою платіжних карток, зобов’язані застосовувати РРО або ПРРО. Підприємці ж, які здійснюють діяльність у селах та селищах, у випадках, передбачених законодавством, розрахункові операції можуть проводити із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку  книг обліку розрахункових операцій та розрахункових книжок.

Забезпечення ПРРО та її підтримка є безкоштовною. Програмне забезпечення можна завантажити з сайту ДПС на смартфон, планшет, комп’ютер чи будь-який інший ґаджет, який має операційну систему та підключений до Інтернет.

Державною податковою службою систематично оновлюються версії програмного забезпечення ПРРО.