Днями начальник Борщівської ДПІ Головного управління ДПС у Тернопільській області Богдан Боднарук поспілкувався із додзвонювачами на «гарячу лінію» щодо застосування РРО/програмних РРО, декларування доходів громадян.
Надаємо відповіді на актуальні запитання, які пролунали під час сеансу прямого телефонного зв’язку.
– До якої податкової інспекції необхідно подати декларацію про майновий стан і доходи, якщо протягом 2021 року громадянина знято з реєстрації за попередньою адресою, але ще не зареєстровано за іншою?
– Податковою адресою платника податків – фізичної особи визначається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі.
Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.
Якщо платник податку, відповідно до норм чинного законодавства, зобов’язаний (має право) надати річну декларацію, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), то ця форма звітності все одно подається до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними. Окрім того, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією адресою, але ще не зареєстрована за іншою, то вона все одно повинна подавати декларацію до податкового органу за попередньою податковою адресою.
– Який строк сплати податку за результатами річного декларування?
– Платники податків (які не зареєстровані суб’єктами господарювання ) подають декларацію про майновий стан і доходи до 1 травня 2022 року. А сплатити податкові зобов’язання слід до 1 серпня 2022 року.
– Реєстрація РРО. Що для цього потрібно?
– Для реєстрації програмного реєстратора розрахункових операцій формується Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій за формою №1-ПРРО в електронній формі, яка подається за основним місцем суб’єкта господарювання, як платника податків до фіскального сервера Електронного кабінету або засобами телекомунікацій. У разі відсутності підстав для відмови у реєстрації, ПРРО реєструється шляхом присвоєння програмним забезпеченням фіскального сервера фіскального номера ПРРО із внесенням даних до Реєстру програмних реєстраторів розрахункових операцій.
Про реєстрацію ПРРО суб’єкту господарювання направляється інформація у другій квитанції фіскального номера ПРРО. Датою реєстрації ПРРО є дата формування фіскального номера ПРРО.
– Як зареєструвати касира для програмного РРО?
– Реєстрація касира здійснюється шляхом подання повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого сертифіката відкритого ключа. Повідомлення можна подати, використовуючи програмне забезпечення Електронного кабінету або будь-яке інше програмне забезпечення, наявне у суб’єкта господарювання.
– Які переваги програмного реєстратора розрахункових операцій перед класичним РРО?
– Використання ПРРО простіше, дешевше та швидше. Зокрема, програмне РРО зручне для бізнесу тому, що :
- виключно онлайн реєстрація та онлайн передача (отримання даних);
- Z-звіт створюється в автоматичному режимі, без ризику санкцій за його не створення для платника ;
- з’являється альтернатива класичним РРО, адже користувачі зможуть користуватися безкоштовним рішенням;
- дає змогу працювати в режимі офлайн (до 36 годин разово та не більше 168 годин протягом календарного місяця), а потім надіслати звіт у ДПС;
- ДПС надаватиме інформаційну підтримку та допомогу у користуванні новими програмними РРО;
- суб’єкт господарювання на свій власний вибір може використовувати або класичний, або програмний РРО залежно від своїх потреб;
- нові мобільні точки продажів (кавомашина, мобільні продажі тощо).
– Які дії касира, якщо при здійсненні входу ПРРО відмовляє у вході та повідомляє про відкриту зміну на іншому ПРРО, якщо програмне забезпечення одночасно встановлено на два окремі пристрої?
– Програмне забезпечення «Програмний реєстратор розрахункових операцій» може бути встановлено на будь-яку кількість пристроїв, але одночасно використовувати один програмний реєстратор розрахункових операцій можна тільки на одному пристрої і тільки одним касиром.
ПЗ ПРРО може відмовляти у вході у випадку спроби касиром увійти на ПРРО при наявній відкритій робочій зміні на іншому ПРРО, при цьому він отримує повідомлення про наявність відкритої робочої зміни на іншому ПРРО.
Якщо ПЗ ПРРО одночасно встановлено на два окремі пристрої, для яких зареєстровано одного касира та при здійсненні входу ПРРО відмовляє у вході і повідомляє про відкриту зміну на іншому ПРРО, то касиру необхідно закрити робочу зміну на одному пристрої та відкрити робочу зміну на іншому.