Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Використання касових апаратів та інші актуальні питання обговорили на зустрічі з платниками

опубліковано 19 березня 2021 о 08:56

Нещодавно відбулася чергова зустріч начальника Борщівської ДПІ ГУ ДПС у Тернопільській області Богдана Боднарука з платниками податків Більче-Золотецької об’єднаної територіальної громади. В ході зустрічі обговорено ряд актуальних питань. Свою зустріч очільник розпочав з найболючішого питання на сьогодні, а саме порядку використання реєстраторів розрахункових операцій, альтернативних програм тощо. Богдан Петрович детально розповів, за яких умов підприємці спрощеної системи оподаткування зобов’язані використовувати касові апарати, акцентував увагу на законодавчих новаціях з даного напрямку, що вступили в дію з початку 2021 року. Зокрема, податківець проаналізував види підприємницької діяльності, які потребують обов’язкового застосування РРО чи ПРРО. Законодавча новація не стосується підприємців першої групи спрощеної системи оподаткування.

«Варто мати на увазі, що у випадку, коли платник єдиного податку І-VІ групи упродовж року перевищив межу доходу в розмірі 220 мінімальних заробітних плат, а це – 1 320 000 грн,  він зобов’язаний використовувати РРО. Зробити це потрібно з першого числа місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення», – наголосив керівник установи.

Обговорили також порядок декларування громадянами отриманих минулоріч доходів. Зокрема Богдан Боднарук нагадав, що деклараційна кампанія триває до 30 квітня включно. Ті ж, хто бажає скористатися своїм правом на податкову знижку, можуть зробити це до кінця 2021 року.

Обов’язок щодо подання декларації у платників податків виникає:
- при отриманні доходів не від податкових агентів (тобто від інших фізичних осіб, які не зареєстровані як самозайняті особи). До таких доходів відносяться, зокрема, доходи від надання в оренду рухомого або нерухомого майна іншим фізичним особам; успадкування чи отримання в дарунок майна не від членів сім’ї першого та другого ступенів споріднення, тощо;
- при отриманні від податкових агентів доходів, які не підлягали оподаткуванню при виплаті, але які не звільнені від оподаткування. До таких доходів відносяться, зокрема, операції з інвестиційними активами;

- при отриманні іноземних доходів;

- в інших випадках передбачених законодавством, зокрема, при отриманні у власність майна за рішенням суду тощо.

Разом з тим, слід зазначити, що обов'язок платника податку щодо подання податкової декларації вважається виконаним, і податкова декларація не подається, якщо такий платник податку отримував доходи виключно:

- від податкових агентів, які не включаються до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу;

- виключно від податкових агентів незалежно від виду та розміру нарахованого (виплаченого, наданого) доходу, крім випадків, прямо передбачених ІV розділом ПКУ;
- від операцій продажу (обміну) майна, дарування, дохід від яких відповідно до розділу IV ПКУ не оподатковується, оподатковується за нульовою ставкою та/або з яких при нотаріальному посвідченні договорів був сплачений податок відповідно до розділу IV ПКУ;
- у вигляді об'єктів спадщини, які оподатковуються за нульовою ставкою податку та/або з яких сплачено податок відповідно до п. 174.3 ст. 174 ПКУ.

Начальник Борщівської ДПІ зупинився і на питанні електронного документообігу. Він зазначив, що в час, коли спілкування людства вимушено перейшло в Інтренет-площину, неабиякої популярності набули можливості отримання онлайн-інформації, дистанційного навчання послуг. Адже власна безпека та захист рідних дуже важливий у період коронавірусної інфекції. З метою уникнення поширення захворювання варто використовувати електронні сервіси, які активно розвиваються та користуються попитом серед населення.

Зокрема, для зручності подання звітності Державна податкова служба України рекомендує скористатися «Електронним кабінетом платника» при наявності кваліфікованого електронного підпису, який можна отримати у КН ЕДП ІДД ДПС, а також звернувшись до інших кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг, перелік яких розміщено на сайті центрального засвідчувального органу Міністерства цифрової трансформації України (czo.gov.ua) у розділі «Довірчі послуги». До того ж користуватися ним можна цілодобово як з персональних комп’ютерів, так і з смартпристроїв. Важливо, що сервіс працює безкоштовно. За його допомогою можливо сформувати та надіслати до податкових органів електронні документи, у тому числі податкову звітність, запити на отримання інформації, заяви для реєстрації платниками окремих податків. Також платник може у режимі реального часу отримати доступ до особистої інформації, а саме – отримати відомості про суми отриманих доходів і утриманих податків, стан поданої звітності та інше.

Богдан Боднарук зазначив, що для успішного розвитку громади необхідно забезпечити стабільні надходження податків і зборів до її бюджету, зокрема земельного податку, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, єдиного та акцизного податків. Тому громади мають бути зацікавлені у здійсненні на їхній території прозорої підприємницької діяльності. Присутнім звернули увагу на необхідність активізації заходів у напрямку дотримання роботодавцями законодавства про працю, легалізації робочих місць, недопущення виплати заробітної плати у розмірі, меншому за встановлений законодавством мінімальний рівень.

Проаналізовано ситуацію щодо погашення податкового боргу платниками податків зазначеної ОТГ.  Рекомендовано представникам органів місцевого самоврядування сприяти в поширенні інформації серед мешканців громад про суми заборгованості та проводити відповідну роз`яснювальну роботу з платниками податків, зокрема, фізичними особами, щодо необхідності її сплати.