Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) продовжує інформувати громадськість про новини, пов’язані з декларуванням доходів осіб, уповноважених на виконання функцій держави.
Так, за результатами моніторингу способу життя старшого державного інспектора ГУ ДПС на Дніпропетровщині, НАЗК передало до Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (далі – САП) матеріали щодо виявлення ознак необґрунтованості активів.
За результатами моніторингу було встановлено набуття податківцем необґрунтованих активів у вигляді готівкових коштів на суму більше 1,2 млн грн.
Матеріали стосовно чиновника спрямовано до САП для вирішення питання щодо звернення до суду з позовом про визнання необґрунтованих активів та стягнення їх в дохід держави.
Слід зауважити, що після того як НАЗК передає матеріали до САП, прокурори можуть подати відповідний позов до суду. Після ухвалення судового рішення про визнання необґрунтованими активів, їх мають стягнути в дохід держави, що передбачено Статтею 290 Цивільно процесуального кодексу України.
Окрім цього, за результатами проведеного НАЗК моніторингу способу життя, було виявлено ознаки набуття необґрунтованих активів у колишнього голови столичної райдержадміністрації, а також у начальника відділу поліції київського Річкового порту. В обох випадках активи значились у їхніх дружин.
Зокрема, у поданій колишнім головою однієї зі столичних райдержадміністрацій декларацій екс-чиновник вказав, що його дружина отримала у власність два нежитлових приміщення загальною площею 220 кв. м на Дніпровській набережній Києва. Вартість нерухомості – понад 2,5 млн грн. Крім того, вона придбала легковий автомобіль Mercedes-Benz GLS 400 за 3 млн грн.
Екс-чиновник пояснив, що майно було придбане за кошти, зароблені ним і дружиною упродовж 2020-2021 років. Грошові активи сім’ї у 2021 році зросли на більш, як 1,5 млн грн у порівнянні з попереднім роком, про що свідчать відомості з декларацій службовця за вказані роки. Крім того, подружжя упродовж 2021 року витратило 1,7 млн грн. на побутові потреби. Все вищезазначене свідчить, що вони не мали коштів на придбання зазначених об’єктів нерухомого та рухомого майна.
Також, як зазначає НАЗК, «пощастило» й дружині начальника відділу поліції Річкового порту Київ. У поданій декларації правоохоронець зазначив, що його дружина отримала в подарунок від бабусі 7 млн гривень. Однак проведений НАЗК моніторинг способу життя службовця встановив, що в бабусі не було таких коштів, які вона могла б подарувати онуці.
В обох випадках, матеріали перевірки були спрямовані до САП для вирішення питання про звернення до суду з позовом про визнання активів необґрунтованими та стягнення їх в дохід держави.