Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua
diya Єдиний державний
вебпортал електронних послуг
Ключові слова

Понад 68 млн грн акцизного податку надійшло до місцевого й державного бюджетів від платників Тернопільщини

, опубліковано 23 травня 2023 о 10:17

Упродовж січня-квітня цього року до місцевих бюджетів області надійшло 26,5 млн грн акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів. Зокрема, 18 млн грн надійшло від продажу алкогольних напоїв, 7,7 млн грн – від продажу пива та 800 тис. грн від реалізації тютюнових виробів.

Нагадаємо, що відповідно до норм Бюджетного кодексу акцизний податок з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів, зараховується до міських, селищних, сільських бюджетів та бюджетів об’єднаних територіальних громад. 

Ставка цього податку визначена в розмірі 5 відсотків із кожної одиниці проданої алкогольної продукції чи тютюнового виробу.

До державного ж бюджету суб’єкти господарювання області за чотири місяці цього року спрямували 41,8 млн грн акцизного податку, а це майже удвічі більше очікуваної суми надходжень. Варто зазначити, що на території Тернопільської області здійснюють діяльність 16 підприємств-виробників підакцизної продукції, які є платниками акцизного податку до державного бюджету.

Структуру акцизного податку до державного бюджету складають надходження:

- від виробництва горілчаної продукції – 36,8 млн грн;

- від виробництва пива – 4,9 млн грн;

- від виробництва спирту – 100 тис. грн; 

- від виробництва електроенергії – 3 тис. гривень.