Головне управління ДПС
у Тернопільській області
Ключові слова
Вебпортал працює в тестовому режимі. Зауваження та пропозиції надсилайте на web_admin@tax.gov.ua

Про фінансову підтримку фермерів – на онлайн-навчанні

, опубліковано 22 вересня 2021 о 16:22

Фахівці управління податкового адміністрування фізичних осіб Головного управління ДПС у Тернопільській області взяли участь у відео-семінарі, зорганізованому департаментом податкового адміністрування Державної податкової служби України. Учасники онлайн-навчання розглянули особливості застосування механізму доплати на користь застрахованих осіб – членів/голів сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Вони констатували, що Постановою Кабінету Міністрів України від 22.05.2019 р. № 565 затверджено Порядок надання сімейним фермерським господарствам додаткової фінансової підтримки через механізм доплати на користь застрахованих осіб – членів/голови сімейного фермерського господарства єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Цим документом передбачено, що для отримання сімейним фермерським господарством додаткової фінансової підтримки голова сімейного фермерського господарства подає не пізніше ніж за п’ять робочих днів до початку місяця до контролюючого органу за місцем свого обліку як платника єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування відповідні заяви встановленої форми, від себе та усіх членів сімейного фермерського господарства. Винятком є члени/голови сімейного фермерського господарства, які підлягають страхуванню на інших підставах або звільняються від сплати єдиного внеску відповідно до частини четвертої ст. 4 Закону України від 08.07.2010 р. № 2464-VІ «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» із змінами та доповненнями, та не беруть добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування, не мають права на отримання додаткової фінансової підтримки.

Лектори наголосили, що до заяв голова фермерського господарства додає копію договору (декларації) про утворення сімейного фермерського господарства. Право ж на отримання додаткової фінансової підтримки виникає у заявника з 1 числа місяця, наступного за місяцем подання заяви.

Варто мати на увазі, що контролюючий орган розглядає заяви впродовж трьох робочих днів. У разі відмови – повідомляє про це голову сімейного фермерського господарства.

Учасники зібрання детально проаналізували випадки, коли контролюючий орган має право відмовити у задоволенні заяви. Зокрема, сімейне фермерське господарство не зареєстроване платниками єдиного податку четвертої групи, або ж члени/голова такого господарства мають заборгованість із сплати єдиного внеску, або ж взагалі не перебувають на обліку як платники єдиного внеску в реєстрі страхувальників.

Слухачі моделювали конкретні ситуації та обговорювали практичне застосування законодавчих норм. Вони також адресували ряд запитань, на які отримали вичерпні та кваліфіковані відповіді.