Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що механізм роботи єдиного рахунку, який дозволяє платникам сплачувати податки, збори, єдиний внесок та інші обов’язкові платежі, затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 29.04.2020 № 321 (зі змінами).
Єдиний рахунок дає змогу спростити процес сплати податків і боргів перед бюджетом, зокрема й штрафів та пені, що передбачені як Податковим кодексом України, так і Законом України про єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Три кроки щоб стати користувачем єдиного рахунку:
- подати повідомлення через Електронний кабінет за формою J/F1307001 про намір використовувати єдиний рахунок;
- отримати підтвердження – квитанцію про включення до Реєстру платників, які користуються єдиним рахунком;
- переказати кошти на єдиний рахунок, сформувавши відповідну платіжну інструкцію з вказанням реквізитів рахунку.
Платіжна інструкція оформлюється згідно з вимогами Національного банку України (постанова № 163 від 29.07.2022) та Міністерства фінансів України (наказ № 148 від 22.03.2023), з урахуванням правильного заповнення реквізиту «Призначення платежу». Приклади оформлення таких інструкцій наведені в Порядку № 148, розділ ІІ, пункт 6.
Важливо! Єдиний рахунок не можна використовувати для сплати:
- податку на додану вартість (ПДВ);
- акцизного податку з реалізації пального та спирту етилового;
- частини чистого прибутку (доходу), яка підлягає перерахуванню до бюджету державними чи комунальними унітарними підприємствами та їх об’єднаннями.
Також варто пам’ятати: якщо платник перейшов на єдиний рахунок, він не має права здійснювати сплату зобов’язань чи боргів на інші рахунки, відкриті Держказначейством, за тими ж податками та внесками.