Варто знати, що згідно з п. 201.1 ст. 201 Податкового кодексу України (ПКУ), у день виникнення податкового зобов’язання платник ПДВ зобов’язаний скласти податкову накладну в з використанням кваліфікованого електронного підпису або удосконаленого електронного підпису, що базується на кваліфікованому сертифікаті електронного підпису та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений строк.
Згідно з п. 201.4 ст. 201 ПКУ, податкова накладна може бути складена за щоденними підсумками операцій (якщо на ці операції не складено окрему накладну) у випадках:
Порядком заповнення податкової накладної не заборонено складати окремі податкові накладні при проведенні протягом дня розрахунків через касу/РРО або через банк, небанківського надавача платіжних послуг чи платіжний пристрій (безпосередньо на рахунок постачальника).
Платник податку може прийняти рішення щодо складання податкових накладних за щоденними підсумками операцій з постачання товарів/послуг, оплата за які здійснена протягом дня через касу/РРО або через банк, небанківського надавача платіжних послуг чи платіжний пристрій (безпосередньо на рахунок постачальника); якщо на ці операції не була складена окрема податкова накладна, а саме:
складати окремі податкові накладні за щоденними підсумками операцій за показниками кожного з таких РРО чи платіжних пристроїв;
складати одну податкову накладну за щоденними підсумками операцій за показниками усіх РРО чи платіжних пристроїв.
Довідково. Порядок заповнення податкової накладної затверджений наказом Міністерства фінансів України від 31.12.2015 № 1307, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 26.01.2016 за № 137/28267.